wtorek, 26 maja 2015

Pies w zoo - o tym jak Anu znów odzwiedziła zoo

W weekend majowy odwiedziliśmy zoo w Goerlitz. Kiedy dodałam zdjęcie na Anu fanpage'u nagle fala wiadomości i kilka komentarzy z pytaniem - ale jak to pies w Zoo? Gdzie takie zoo jest?
Pies może wejść do większości zoo w Niemczech, tam jest zupełnie inaczej traktowany pies. Wszędzie przy wejściu są miski z wodą, nikt się nie czepia że pies zagląda do zagrody czy wącha zwierzaka.

W Goerlitz w niektórych pawilonach jest znaczek zakaz wstępu dla psów ale obok są ławeczki i jedna osoba może zwiedzić pawilon wyjść i zamienić się z drugą osoba żeby ona teraz poczekała na zewnątrz z psem. Zoo w którym byliśmy nie jest gigantycznym ale nie jest też bardzo małym zoo. Przy ścieżkach są edukacyjne tablice które są przetłumaczone na język polski.

CennikPraktycznie przy każdym zwierzaku jest automat z jedzeniem i przy wrzuceniu monety mamy jedzenie dla zwierzaka i można go nakarmić. Zwierzaki w tym zoo są przyzwyczajone do innych zwierząt i nie są agresywne lecz bardzo ciekawskie - jedynie trzeba uważać na alpaki - ewidentnie miały coś do Anu bo czaiły się żeby Anu pogonić.

Kilka zdjęć z Anu i kilka zdjęć bez Anu ;)
Anu taki odważny pies, kiedy świnki do niej podeszły i ją osaczyły żeby ją powąchać Anu się bała i uciekała. A jak świnki sobie poszły to Anu nagle chciała je powąchać :)


Jak się Anu zachowywała w zoo?

Anu jak to Anu generalnie ma wszystko gdzieś, zwierzaki totalnie olewała. Jedynie jak jej się mówiło Anu zobacz to wtedy wykazywała zainteresowanie a tak to szła po alejkach i szukała trawy do jedzenia. Tak jak widzieliście zdjęcie owcy z Anu, Anu się jej bała/czuła się niepewnie przy niej. Nie wiem czemu, na owcach wykazywała mocne zainteresowanie a przy tej owieczce wolała odwracać głowę. Owca za to była bardzo zainteresowana Anu i próbowała ją powąchać.

Co trzeba mieć ze sobą w zoo gdy bierzemy psa?

Potrzebujemy miskę na wodę bo miski z wodą są przy wejściu i wyjściu z zoo. Miskę na jedzenie, smycz ale taką na której opanujemy psa - nie żadne Flexi gdzie pies sobie chodzi gdzie chce i zajmuje całą ścieżkę ( Pies jest cały czas na smyczy).Woreczki na psie odchody, paszport ( jesteśmy za granicą musimy mieć paszport z aktualnym szczepieniem ).

Jakie psy nie mogą być w zoo?

- agresywnie nastawione do zwierząt lub do ludzi ( pełno jest dzieci w zoo )
- szczekające na wszystko,
- takie których nie potrafimy opanować i wszędzie widzą swoją zdobycz ( chodzi o zwierzaki bo w zoo chodzą sobie niektóre luzem )
- bojaźliwe ( w zoo jest dużo różnych odgłosów czasem bardzo głośnych bo zoo znajduje się w centrum )

Jak dojechać do zoo?
Wszystkie informacje na ten temat znajdziecie na stronie internetowej zoo - LINK
7 komentarzy:

 1. Te alpaki to aż do Anu podobne... :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale słodka ta świnka, to się nastawia do czochrania szczotką :-D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja i tak uważam, że zoo to wyraz okrucieństwa wobec zwierząt... O ile krowy, kozy itp. ujdą, bo żyją w Polsce w wielu miejscach, to egzotyczne bydło, małpy a nawet niedźwiedzie polarne (niekoniecznie w tym, ale ogólnie w różnych zoo)? Owszem, byłam parę razy w zoo i stwierdzam, że nigdy więcej - nie będę wspierać takich "organizacji".
  PS: Piękne zdjęcia Ci wyszły!

  OdpowiedzUsuń
 4. To prawda. Mieszkam w Niemczech i nie mam problemów by wejść z psem do centrum handlowego, marketu, kiosku, zoo, szkoły i tych innych gdzie w Polsce wejść nie można. :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Co to tam pies w zoo, obroża w Star Wars! :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Pies w zoo ale jak to? Tak znamy to. Szkoda że w Polsce póki co do żadnego zoo nie można wejść z psem. W Berlinie nie ma problemu - Tierpark jest psolubno! Jak będziecie polacam wycieczę do berlińskiego zoo, jest piękne i naprawde warto. I warto pamiętać że zoo to nie cyrk, pełni rolę edukacyjną oraz ochronną.

  OdpowiedzUsuń