poniedziałek, 18 maja 2015

Anu i zielony królik - Test Kong Wubba Ballistic Friend


Anu dostała od sklepu zoologicznego NaszeZoo.pl do przetestowania zabawkę KONG Wubba Ballistic Friends rozmiar L.Kiedy otworzyłam paczkę byłam zaskoczona że Anu dostała taką fajną i uroczą zabawkę. ciekawski nos Anu musiał pomagać w otwieraniu paczki. Pierw myślałam że Anu nie będzie się nią bawić ponieważ teraz głównie śpi i na spacerach chodzi sobie luzem, nie zwraca na nic uwagę. Kiedy pokazałam Anu zabawkę i nacisnęłam na nią Anu zrobiła zdziwioną minę i nie wiedziała o co chodzi - trzeba było zobaczyć je minę hehKONG Wubba Ballistic Friends to piszcząca zabawka do rzucania i szarpania, wykonana ze specjalnego materiału ( nylon ) dzięki któremu zabawka ma być wytrzymała. W środku zabawki jest umieszczona piłka z piszczałką, bez problemu da się z niej wydobyć dźwięk po przez delikatne naciśnięcie na zabawkę.
Dzięki temu że są frędzle można szarpać się z psiakiem.

Są 3 rozmiary zabawki - S,L,XL oraz 4 modele kolorystyczne -różowy, niebieski, zielony i pomarańczowy
( każdy kolor zabawki to inny zwierzak )

Nasz królik w rozmiarze L jest nadal w stanie idealnym a był testowany na mokrej trawie, na łące, na piasku. Jedynie frendzle są gdzieniegdzie lekko brudne od ziemi. Na początku Anu nie interesowała się zabawką, później podchodziła do zabawki z lekkim dystansem, zabawka jest dosyć sztywna i nie jest miękka jak np. pluszowy miś.

Na spacerze żeby Anu się pobawiła chwile zabawką ( Anu już od dawna nie bawi się zabawkami, ma je gdzieś ) muszę udawać ze ja się nią bawię no i wydawać komende " bierz Anu " wtedy czasami przestawi jej się w głowie i chce się bawić. W tym wypadku nie musiałam Anu długo namawiać żeby się pobawiła mimo że nie wiedziała o co chodzi z ta zabawką i było upalnie, kiedy jej rzuciłam zabawkę podeszła, powąchała - znowu zabrałam, rzuciłam i biegała za zabawką oraz podgryzała ją :)
Nawet zachęciła ją zabawka do lekkiego szarpania się gdzie Anu długo trzeba nakręcać żeby się szarpała. Przez wiek Anu, stan zdrowotny i upały nie było długich zabaw zabawką ale zawsze był ucieszony ryjek.

Pierwsza styczność z zabawką :Dzięki intensywnemu kolorowi zabawkę mogłam zobaczyć w wysokiej trawie, nawet bawiłam się z Anu w szukanie zabawki i nie martwiłam się że jej nie znajdę bo widać ją z bardzo dalekiej odległości.
Anu jest psem który ma delikatny chwyt, podczas szarpania się musiała nauczyć się chwytać zabawkę mocniej żeby utrzymać ją w pyszczku. Na dzień dzisiejszy zabawka nie ma na sobie śladów po psich zębach a uwierzcie że Anu morduje nos królika - nie wiem co ona w tym nosie widzi ale najbardziej jej się on podoba.
Chciałam zrobić Anu więcej zdjęć ale się nie da rzucać zabawkę, motywować i ćwiczyć przynoszenie do rąk zabawkę oraz jednocześnie robić zdjęcia :)

Myślę że gdybyśmy jeszcze trenowały agility byłaby to idealna zabawka do nagradzania na torze.


PLUSY:
* Bardzo fajna zabawka do aportowania i szarpania się,
* Zabawka jest atrakcyjna ( Anu chętnie się nią bawi na dworze a dawno nie bawiła się zabawkami )
* Piszczałka nie ma denerwującego dźwięku,
* Daleko można rzucić zabawką,
* Duży wybór kolorów jak na taką zabawkę,


MINUSY:
* Brak - do tej pory niczego nie zauważyłam

Polecamy zabawkę wszystkim psiakom :)
Dziękujemy za możliwość przetestowania zabawki.

2 komentarze:

  1. Dzięki za recenzję, może się skusimy w przyszłości na kupno tej zabawki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Super zabawka, jak i recenzja :)

    zwariowaneurwisy.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń