wtorek, 4 września 2012

Wakacje i Po

Klacz ze źrebakiem na łące
Dawno tu nie byłyśmy ze względu na wakacje. Pod koniec dwóch tygodni Sierpnia pojechałyśmy do Bronkowa na Obóz Konny. Jeżdżę tam co roku na wakacje i to będzie już 5 rok odkąd tam przyjeżdżam a Anu tam jest już 3 rok :)
Uwielbiamy to miejsce bo jest naprawdę magiczne, rankiem kiedy jest rosa na trawie, kiedy słońce dopiero co zaczęło świecić ciepłymi promieniami udajemy się na spacer do lasu przez polną drogę, obok wielkiej  łąki ze starymi końmi, młodziakami oraz klaczy z maluchami które tam mieszkają i żyją. Uwielbiam ten widok, cały czas tam tętni życie....
Anu może wszędzie biegać do woli oraz skakać przez wywrócone konary drzew, chodzić po polnej łące która jest zarośnięta i obok zaorane pola.
Po spacerze jemy śniadanie i udajemy się do stajni, Anu cały czas puszczona lata po całej stajni zrobi w niej porządek pilnując by koty zostały na strychu. Kiedy zaczynam czyścić konia na którym mam jeździć Anu czeka spokojnie czasem siedząc lub leżąc pod boksem. Nadeszła chwila by wyjść z boksu z koniem i udać się na maneż gdzie mam lekcję, Anu podąża za nami wie gdzie ma iść i że ma też uważać by nie wejść pod kopyta.Czasem przywiązana do ławeczki Anu gdzie ma cień czeka na tą chwile kiedy jest spuszczona i może biegać koło mnie. Uwielbiam kiedy biegnie przy koniu i ma szczęśliwy wyraz pyska, zadowolona robi sobie kółka lub usiądzie na piasku i patrzy na konie.
Po jeździe albo pomagam w stajni albo udajemy się na jezioro oczywiście razem z Anu. Chociaż zdarzają się takie momenty kiedy muszę ją zostawić w pokoju.
W Bronkowie Anu nie jest sama bo towarzyszy nam Alfa z Olą zawsze razem jedziemy do naszego ulubionego miejsca. W barze/restauracji obok stajni bo jest to agroturystyka można dobrze zjeść i jest to miejsce przyjazne psom.
Kiedy idziemy na długi spacer udajemy się do lasu są to przepiękne tereny występują stepy, łąki np. Hubertusowa bardzo gigantyczna łąka, można też pojechać konno.
Łąka z końmi

Jak na razie mam tyle zdjęć


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz