sobota, 14 marca 2015

Anu paker czyli jak wyrabiamy mięśnie, czy ćwiczenia na piłce naprawdę pomagają?

Znalazłam 2 zdjęcie gdzie widać idealnie Anu mięśnie tylnych nóg bo ciężko zrobić zdjęcie Anu żeby były widoczne też przednie mięśnie bo jest biała.


by bece paula kubiak photography

Mięśnie u Anu mocno uwidoczniły się po trenowaniu agility. Agility ćwiczyłyśmy 4 lata i wtedy robiłyśmy różne ćwiczenia np. Anu siadała przed hopką i miała przeskoczyć 40 cm hopkę. Jeżdżenie na obozy też nam dużo dały bo ćwiczyłyśmy regularnie.
Ćwiczymy też sztuczki one też potrafią wyrobić psu mięśnie. Podskakiwanie do przodu, okręcanie człowieka ( 2 zdjęcie ) gdy uczyłam Anu tej sztuczki nie ustała 1 minuty teraz potrafi długo stać na tylnych łapach. Przysiady też są dobrą sztuczką do wyrabiania mięśni, wchodzenie na pieńki drzew, leżące kłody drzew, wchodzenie na różne przedmioty oraz skałki są świetne do wyrabiania mięśni.

Czy ćwiczenia na piłce działają i czy można wyrobić tylko na piłce mięśnie?
Moja odpowiedź brzmi tak, tylko trzeba prawidłowo ćwiczyć na piłce z psem, wiedzieć jakie ćwiczenia wykonywać oraz nie zmuszać psa gdy się boi.
U Anu zauważyłam lepszą kordynację ruchową, lepsza równowaga oraz jest bardziej pewniejsza siebie i ufność w stosunku do mnie jest większa.

Polecamy na piłce ćwiczyć :

- pchanie piłki przednimi łapami,
- obroty na piłce,
- stanie na piłce,
- wiewiór,
- świadomość zadu,
- a kuku,
- robienie ukłonu na piłce,
- podawanie łap gdy pies stoi na piłce,
- stanie na tylnych łapach,
- lekkie popychanie, przyciągnie psa do siebie i na boki,

W domu posiadamy 2 piłki - orzeszka i okrągłą piłkę.
Dzięki ćwiczeniom na równowagę Anu z łatwością pozuje podczas zdjęć na dużych wysokościach, kamieniach ;)

Nowe zdjęcia z ostatniej sesji u BECE Paula Kubiak Photography - FB






I zdjęcie backstage - Anu wchodziła czasem sama z siebie na wyższe drzewa a czasem tylko pokazywałam gdzie ma wejść :)






7 komentarzy:

 1. Ale mnie kuszą te piłki, tyle osób je ma i bardzo chcę je wypróbować. Podobno fajnie tez ćwiczy się na dyskach/jeżykach. Coś na pewno kupimy, chociaż na mięśnie psicy nie narzekam :p A zdjęcia cudne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ten dysk sensoryczny jak działa, też jest dobry?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dyski też są dobre ale np. my wolimy piłki :)
   Na dysku ćwiczyć można wiewióra, obroty, proszenie, stanie na dysku - można położyć jeden dysk a na niego drugi dysk ;)

   Usuń
 3. Super zdjęcia :) My nie posiadamy piłki, ale w sumie wchodzimy codziennie po kilka razy na 4 piętro po schodach to mamy lekką namiastkę wysiłku ;)

  Pozdrawiam!
  Świat Niko

  OdpowiedzUsuń
 4. My mamy orzeszka i dysk sensoryczny :) Od października ćwiczymy nad mięśniami i czuć sporą różnicę(niestety nie widać, bo Kentucky ma sporo sierści :P ) Fajnym sposobem na budowę mięśni u psa tez jest chodzenie tyłem po schodach(tak słyszałam) ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja kupiłam piłkę już kilka lat temu i rzeczywiście ćwiczenia na niej świetnie poprawiają kondycję psa, równowagę i wyrabiają mięśnie :) Więc gdyby ktoś się jeszcze wahał - jak najbardziej polecam ;)) Osobiście mam w planach kupić jeszcze dysk sensoryczny.

  OdpowiedzUsuń