sobota, 29 listopada 2014

Nagle wszyscy ćwiczą OBI

Zauważyłam że z roku na rok coraz więcej osób ćwiczy ze swoim psem OBI i nie tylko ćwiczą OBI do zawodów ale też dla siebie. My w tym roku poznałyśmy dokładnie czym jest, jakie w OBI są dokładnie ćwiczenia. Nie to że nie znałam OBI ale nie rozumiałam tego za bardzo. 

 

Gdy w tym roku zaczęłam regularnie jeździć na szkolenia bo chciałam tylko nauczyć Anu chodzenia na kontakcie- tak mi się ten sport spodobał że zostałyśmy w nim aż do dziś, nie planuję jechać na żadne zawody, robię to dla siebie żeby mieć czym zająć Anu na " stare lata " oraz poprawić wyszkolenie i żeby nasza wieź była jeszcze lepsza. Anu jest już w średnim wieku i powoli z agility musimy zrezygnować ze względów zdrowotnych Anusiaczka, a że jest to sport nie obciążający stawów u psa to idealnie do nas pasuje. Ćwiczenie które Anu uwielbia najbardziej i jest wtedy bardzo wesoła to wysyłanie do danego punktu bo na końcu jest pyszna nagroda i lepsza niż nagrody które dostaje przy innych ćwiczeniach. OBI to jedyny psi sport w którym regularnie ćwiczymy. W weekendy ćwiczymy ze znajomymi i ich borderami w parku a w tygodniu ćwiczymy same gdzie popadnie :)

7 komentarzy:

 1. Na grupowym treningu moja znajoma powiedziała: "ćwiczcie obi, bo to zarąbisty sport, po prostu" :). Miała rację!

  OdpowiedzUsuń
 2. My również ćwiczymy obi na większą skale i zdecydowanie to wspaniały sport, nie dość że podstawa do innych sportów to potrafi mocno złączyć psa z przewodnikiem :) Nic tylko ćwiczyć i ćwiczyć!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak już będziemy mieć bliżej do parku to możemy poćwiczyć częściej niż tylko w weekendy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zmienia się wizerunek obi na lepszy, ciekawszy, więc i zainteresowanie jest większe :D.

  OdpowiedzUsuń
 5. Obi to świetny sport i fajnie, że staje się on w Polsce coraz bardziej popularny. Szkoda, że zawodom obi nie towarzyszy taka radosna, piknikowa atmosfera, jak np. DCDC i wielu ludziom wciąż wydaje się, że obi to mierzenie psa od linijki. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Na niekorzyść obi zapewne działa to, że patrząc z boku wydaje się nudne i monotonne, ale wystarczy spróbować pobawić się w różne ćwiczenia samemu i zdanie na temat tego sportu można diametralnie zmienić ;) Fajne jest to, że coraz więcej ludzi dostrzega pozytywy obedience.

  OdpowiedzUsuń